آخرین عناوین

دوشنبه 23 مهر 1397-8:58 کد خبر:63537

حال ناخوش این روزهای جنگل‌های پنجک:

غارت جنگل‌های مرزن‌آباد توسط یک نفر و سکوت عجیب مسئولان!/تصاویر

مردم روستا آشیر از توابع مرزن‌آباد با امضای طوماری و با هشدار به اقدامات تخریبی در این منطقه و از بین رفتن روستای‌شان، از مسئولان تقاضای پیگیری جدی و حل این مشکل را دارند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، بحث جنگل‌خواری و تصرف زمین در کشور، به‌ویژه در جنگل‌های شمال ایران که بهترین گونه‌های درختان جنگلی در آن وجود دارد، به معضل و دغدغه‌ای برای مردم و دوستداران طبیعت تبدیل شده است.

جنگل‌خواری و زمین‌خواری در جنگل‌های شمال به‌ویژه استان مازندران همواره وجود داشته و مسئولان سازمان جنگل‌ها و محیط زیست و به‌دنبال آن منابع طبیعی و محیط زیست استان مازندران نیز تاکنون نتوانسته‌اند در برابر غارت این سرمایه ارزشمند از خود حرکت مثبتی نشان دهند و هنوز حفظ و حراستی درستی از آنها صورت نمی‌گیرد.

جولان زمین‌ و جنگل‌خواران در نقاط مختلف مازندران وجود دارد و تصرفات زمین توسط عده‌ای که معلوم نیست پشت‌شان به چه کسی و چه جایی گرم است، در روز روشن زمین‌ها صورت می‌گیرد، با بولدوزرها برای خود در دل کوه‌ها راهسازی می‌کنند و به‌راحتی طبیعت بکر را دستخوش تغییر کرده و محیط زیست و حیات مردمان این سرزمین را دچار تهدید می‌کنند.

برداشت بی‌رویه چوب از جنگل‌های پنجک در روستای آشیر از توابع مرزن‌آباد شهرستان چالوس در غرب استان مازندران، نمونه‌ای از جولان زمین‌خواران در استان است که توسط فردی در روز روشن و به‌راحتی جلوی چشم مردم و مسئولان منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان انجام می‌شود و تاکنون هیچ فرد و ارگانی جلودار او نبوده است.

این‌ها را سیدمحمود حسینی رئیس شورای اسلامی روستای آشیر برای اولین‌بار رسانه ای کرده بود و از آن زمان هم تا کنون به گفته خود او، مورد هجمه و تهدید مسئولان محلی، فرد مورد نظر و برخی از طرفداران و در واقع همراهی‌کنندگان او قرار گرفته است.