آخرین عناوین

دوشنبه 21 خرداد 1397-18:45 کد خبر:61252

مدیر روابط کار اداره کل تعاون مازندران اعلام کرد:

تعطیلی 3 کارگاه معدنی ناایمن از ابتدای امسال در مازندران

مدیر روابط کار اداره کل تعاون مازندران از اجرای 3 مورد تعطیلی کارگاه‌های معدنی ناایمن از ابتدای امسال تا کنون در راستای اجرای ماده 105 قانون کار در استان خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، حسن غلامی در جلسه کارگروه تخصصی ایمنی معادن استان مازندران اظهار داشت: به ‌منظور ارتقاء سطح ایمنی و کاهش شدت حوادث ناشی از کار در محیط‌های کارگری، مدیران واحدهای تولیدی باید براساس آیین‌نامه بکارگیری مسئول ایمنی در واحدها، نسبت به بکارگیری مسئولان ایمنی اقدام کنند.

وی افزود:تمهیدات ویژه و ضروری جهت بکارگیری مسئولان ایمنی در کارگاه‌های معدنی بصورت فراگیر در راستای اجرای این آیین نامه و حضور دائمی مسئول ایمنی در کارگاه‌های استان اتخاذ شده است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران همکاری و تعامل با بازرسان کار، شناسایی موقعیت‌های خطرآفرین و ارزیابی ریسک در کارگاه‌ها، ثبت آمار حوادث ناشی از کار در کارگاه و اطلاع به بازرسان کار و همچنین نظارت بر نظم و ترتیب و چیدمان مواد اولیه و محصولات و استقرار ماشین‌آلات و ابزار کار به نحو صحیح و ایمن در کارگاه‌ها را از جمله وظایف مسئولان ایمنی در کارگاه‌های استان عنوان کرد.

این مسئول بازدید از تونل شماره هشت شرکت معدنی سامان سوادکوه با حضور مدیرکل، برگزاری جلسه کارگروه تخصصی معدن استان، بازدید از تعداد 6 کارگاه معدنی توسط بازرسان کار، اجرای سه مورد ماده 105 قانون کار(تعطیلی کارگاههای معدنی در شهرستان نور) در معادن استان را از اقدامات مهم در حوزه نظارت مستمر بر حسن اجرای دقیقی آیین نامه ایمنی در معادن استان برشمرد.

غلامی از بازدید مستمر از کارگاه‌های معدنی به صورت فصلی و نظارت بر اجرای دقیق آیین نامه‌های مربوطه خبر داد و افزود: ابلاغیه‌های صادره قبلی در بازدیدها و معرفی جدی و بدون اغماض کارفرمایان متخلف از قانون به مراجع قضایی پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد:الزام به تجهیز تمام معادن ذغال‌سنگ استان به تهویه مصنوعی در اجرای ماده 391 آیین نامه ایمنی معادن و تاکید و در صورت لزوم اجرای تبصره یک ماده 105 قانون کار « تهویه به روش طبیعی در معادن ذغال‌سنگ ، معادن گاز دار و معادن گرد ذغالدار ممنوع است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تاکید بر نظارت اجرای دقیق آیین‌نامه آموزش کارگران، کارفرمایان و کارآموزان در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی در کارگاه‌های معدنی گفت: مقرر شد جلسه آموزش عملی ایمنی معادن با حضور بازرسان کار شهرستان‌های معدنی در محل یکی از معادن ذغال‌سنگ استان تشکیل شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :