آخرین عناوین

دوشنبه 21 خرداد 1397-17:46 کد خبر:61248

معاون هواشناسی مازندران خبر داد:

تشدید رگبار باران تا روز چهارشنبه در ارتفاعات مازندران/ کاهش دما

معاون هواشناسی مازندران گفت: انتظار داریم تا چهارشنبه شب شاهد رگبار و رعد و برق‌های پراکنده و وزش باد ( گاهی نسبتاً شدید) در آسمان مازندران باشیم.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس،احمد اسدی اظهار داشت: بیشینه دمای هوا روز گذشته مربوط به مناطق ساحلی و جلگه‌ای نیمه ‌شرقی مازندران 28 درجه و کمینه دما از بلده 9 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شد و دمای هوای ساری بین دست‌کم 18 و حداکثر 28 درجه در نوسان بود.

وی افزود: روز گذشته رگبار و رعد و برق‌های پراکنده به‌ ویژه در ارتفاعات مازندران شاهد بودیم که بیشترین بارش طی 24 ساعت گذشته از آلاشت پنج و پل‌سفید دو میلی‌متر گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی روزهای آینده کماکان استقرار جریانات مرطوب و شمالی سطح زمین را بر روی آسمان مازندران داریم که با عبور متناوب امواج ناپایدار تراز میانی جو همراهی دارد.

اسدی تصریح کرد: انتظار داریم تا چهارشنبه شب به‌ ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شاهد رگبار و رعد و برق‌های پراکنده و وزش باد ( گاهی نسبتاً شدید) در آسمان مازندران باشیم که شرایط بارش روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مهیاتر خواهد بود.

وی با اعلام اینکه شرایط برای بارش‌های رگباری در ارتفاعات مازندران بیشتر خواهد بود، خاطرنشان کرد:طی روزهای آینده به‌ صورت محلی و نقطه‌ای احتمال جاری شدن روان‌آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها دور از انتظار نخواهد بود که لازم است مسافران، کشاورزان و دامداران در زمان بارش‌ها نکات ایمنی را رعایت کرده و از توقف در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

معاون هواشناسی مازندران با اعلام اینکه همچنین در این مدت انتظار داریم کاهش نسبی دما اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان مازندران صاف تا نیمه‌ابری و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :