آخرین عناوین

يکشنبه 20 خرداد 1397-10:2 کد خبر:61236

مدیرکل محیط زیست مازندران اعلام کرد:

طرح ممنوعیت شنا در مناطق آلوده مازندران اجرایی می‌شود

مدیرکل محیط زیست مازندران گفت:با هماهنگی انجام‌شده دادستانی، طرح ممنوعیت شنا در طرح‌های آلوده دریا اجرا و شناگاه‌های آلوده استان با پرچم‌های زردرنگ مشخص می‌شوند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، مباحث مربوط به دریا در ایام تابستان همیشه طرفداران خاص خودش را دارد؛ با توجه به حضور متعدد گردشگران در استان مازندران، بحث سلامت آب به لحاظ بهداشتی یکی دیگر از حساسیت‌هایی بوده که با حضور حسنعلی ابراهیمی‌کارنامی مدیرکل محیط زیست مازندران تشدید شده است.

وی به ورود رئیس کل دادگستری مازندران به جلوگیری از کشتار بی‌رحمانه پرندگان در فریدونکنار اشاره کرد و گفت: مسئولان قضایی به‌ شدت پای کار هستند و بنا داریم اقدامات بازدارنده در این جریان، به خوبی انجام شود.

ابراهیمی‌کارنامی با اعلام اینکه در پایان هفته گذشته جلسه‌ای با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار کردیم، افزود:شاخص‌های ما هماهنگ‌ شده است و به ‌زودی تا قبل از پایان خرداد نمونه‌برداری‌های سراسری انجام و اگر آلودگی وجود داشته، برخورد می‌شود.

مدیرکل محیط زیست مازندران با اشاره به اقدامات دادستان مرکز استان در مباحث دریا اضافه کرد: برخورد با شناگاه‌های آلوده از سوی دادستانی مرکز استان در برنامه کاری قرار گرفته است.

این مسئول بیان کرد:در دستوری که دادستانی صادر کرد، مقرر شد که در شناگاه‌های آلوده از ورود افراد به دریا جلوگیری شود.

ابراهیمی‌کارنامی خاطرنشان کرد:نقاط آلوده طرح‌های دریا مانند سال گذشته اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این بخش فعالیت دارد یا خیر، تأکید کرد:این حساسیت در دانشگاه ایجاد شده است و متولیان دانشگاه متوجه مسئولیت حقوقی و قانونی خودشان در قبال سلامت طرح‌های دریا شدند و در حال حاضر پای کار هستند اما سرعت آنها کند است و باید بیشتر شود، در طی یک سال گذشته عملکرد مناسبی داشته ولی برای رسیدن به نقاط مطلوب فاصله جدی دارند.

مدیرکل محیط زیست مازندران ادامه داد: بسیاری از دستگاه‌ها در قبال دریا و رودخانه تکلیف قانونی دارند که در گذشته چندان ورود پیدا نمی‌کردند اما در حال حاضر این هم‌افزایی ایجاد شده و با مطالبه‌گری مناسبی که رسانه‌ها در برنامه کاری خود دارند، می‌توانیم به وضعیت مطلوب زیست‌محیطی در استان برسیم.

این مسئول با اعلام اینکه نسبت به وضعیت مطلوب زیست محیطی در استان فاصله زیادی داریم، گفت: اقداماتی انجام شده است و باید تلاش‌ها دوچندان شود.

 

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :