آخرین عناوین

شنبه 23 دی 1396-13:57 کد خبر:49760

اندر احوالات شورای شهر تنکابن:

ماست‌مالی 7 میلیاردی رئیس شورای شهرستان تنکابن

رئیس شورای شهرستان تنکابن گفت: فایل صوتی پخش‌شده به‌ صورت گزینشی انتخاب‌شده بود، شهرداری این‌طور نیست که بشود 7 میلیارد را بی‌حساب‌ وکتاب هزینه کرد.


به گزارش خزرخبر و به نقل از تنکابن24، تقی پزشکی در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره دخالت نماینده مجلس در انتصابات، اظهار کرد: روسای دستگاه‌های اجرایی در انتخاب مدیران مختارند و می‌توانند هر فردی با آیتم‌های مشخص‌شده را قرار دهند.

وی با بیان اینکه ما خواهان حل مشکلات مردم هستیم، افزود: به همین دلیل در جابجایی مدیران شهرستان صاحب‌نظریم و نسبت به مدیران غیربومی و ناکارآمد عکس‌العمل نشان می‌دهیم.

ریاست شورای اسلامی شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه معمولاً بدون مشورت اتفاقی نمی‌افتد، گفت: اگر انتصابی بدون مشورت صورت بگیرد، باید پاسخگو باشند،ما در جلسات تودیع و معارفه یا شورای اداری نقطه نظراتمان را اعلام می‌کنیم.

این مسئول اضافه کرد: نماینده مجلس نیز مثل ما صاحب‌نظر است و مدیران وظیفه‌ دارند با وی همراهی و هماهنگی داشته باشند.

پزشکی متذکر شد: تا به امروز نشنیدم در عزل و نصب‌ها مداخله اتفاق بیافتد، مگر اینکه نیروها ناکارآمد باشند که به‌عنوان نماینده مردم حق پیگیری برای تعویض را دارد،مثل ما که تأکید بر مدیران بومی و کارآمد داریم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری دیگر درباره دخالت برای انتخاب مهندس زرودی برای سمت شهرداری تنکابن، تصریح کرد: نماینده مجلس یک مورد سفارش نیز به هیچ‌یک از اعضای شورای شهر نداشت و این مسائل بیان‌شده، کذب است.

نائب رئیس شورای شهر تنکابن درباره مطالبات مردم غرب مازندران برای استانی مجزا شدن، عنوان کرد: در دوره سوم شورا پیگیری این موضوع را بر عهده شورای شهرستان قرار دادیم،در دوره چهارم شورا هیچ اتفاقی برای استانی شدن رخ نداد و این موضوع مسکوت ماند.

این مسئول خاطرنشان کرد: باید همه شهرستان‌های غرب مازندران برای راه‌اندازی مجدد این موضوع تلاش کنند،باید هزینه کرد تا این مطالبه را احیا کنیم.

پزشکی درباره ایجاد دفتر نمایندگی استاندار در غرب مازندران نیز اظهار کرد: ازنظر بنده این موضوع وجاهت درستی ندارد،هرچند که فرمانداری ویژه تنکابن در حد یک تابلو است اما در مکاتبات اداری فرماندار تنکابن به‌عنوان معاون استاندار مورد خطاب قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: نباید شاهد باشیم مردم ما برای پیگیری امورشان هر روز طی طریق کنند،در اولین جلسه شورای اداری با حضور استاندار خواستار تفویض اختیار به فرمانداری‌های ویژه شدم که با توجه به عمل‌گرایی استاندار، قطعاً دستور پیگیری خواهند داد.

رئیس شورای شهرستان تنکابن درباره پروژه آدینه نیز، عنوان کرد: این پروژه به معضلی برای مردم شهر و خریدارانی که حاصل یک‌عمر تلاش خود را سرمایه گزاری کردند، تبدیل‌ شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه از ابتدا خشت این بنا کج نهاده شد، افزود: تأکید ما از روز اول این بود که حقوق مردم تنکابن که شهرداری مأمور وصول آن است، باید پرداخت شود.

پزشکی خاطرنشان کرد: این عزیزان از بدهی میلیاردیِ خود سر باز می‌زنند و حاضر به پرداخت نیستند.

وی تعامل با بدهکاران را نرمش قهرمانانه شورا دانست و افزود: اعلام کردیم می‌توانند، ملک یا هر چیزی که قابلیت مالی دارد را به‌جای بدهی خود به شورا بدهند.

رئیس شورای شهرستان تنکابن با بیان اینکه تا به امروز اتفاقی رخ نداده، گفت: تا حقوق شهرداری را ندهند، هیچ‌گونه خدماتی را در قبال آن‌ها ارائه نخواهیم کرد.

این مسئول در ادامه در پاسخ به خبرنگاری دیگر درباره فایل صوتی منتشر شده از جلسه علنی شورای اسلامی شهر تنکابن و ابهامات مبلغ 7 میلیارد مطرح‌شده، عنوان کرد: فایل صوتی پخش‌شده به‌صورت گزینشی انتخاب‌شده بود و قسمت‌هایی که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شد را منتشر کرده بودند.

پزشکی با بیان اینکه شهرداری تنکابن آن‌قدرها هم بی‌در و پیکر نیست، خاطرنشان کرد: شهرداری این‌طور نیست که بشود 7 میلیارد را بی‌حساب‌وکتاب هزینه کرد.

وی با اشاره به اینکه همه کارها بر اساس آیین‌نامه مالی شهرداری و قرارداد با پیمانکاران بخش خصوصی صورت می‌گیرد، یادآور شد: مبلغ به این میزان اعلام شدن نبوده و برای پروژه کنارگذر جاده ساحلی که ورودی و خروجی شهر ما را در برمی‌گرفت، بود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تنکابن در تشریح این پروژه اظهار کرد: طرح در دوره سوم شورا مطرح و در دوره چهارم تهیه شد.

این مسئول متذکر شد: اگر این اتفاق می‌افتاد توریست‌ها به‌جای مسافرت به کیش به تنکابن می‌آمدند اما بنا به دلایلی، کار ادامه پیدا نکرد.

پزشکی ادامه داد: قرار بود هزینه‌های نجومی طرح توسط بخش خصوصی انجام شود و اعتبارات ملی و استانی دریافتی نیز به آن اضافه شود.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از عزیزان به خاطر عدم اطلاع و تشخیص کم در مورد مسائل فاکتوری و صورت‌وضعیت‌ها و نه از روی غرض‌ورزی، این موضوع را در شورای شهر مطرح کردند.

ریاست شورای اسلامی شهرستان تنکابن گفت: مقرر شد در این دوره از شورا با همکاری همه اعضا بتوانیم مجدداً شرایط ایجاد این فضای پروژه ملی را داشته باشیم و مانده طلب پیمانکار به‌صورت تقسیط پرداخت شود.

این مسئول در پاسخ به آخرین سؤال درباره مازاد نیروهای شهرداری که در سال‌های اخیر به کار گرفته شدند، عنوان کرد: غالباً این نیروها با رانت آمدند درحالی‌که شاید برخی کارآیی خاصی هم ندارند.

پزشکی ادامه داد: در این خصوص با شهردار مذاکراتی داشتیم تا جلوی ضرر و زیان بیشتر این نیروها به شهرداری گرفته شود اما شخصاً با اخراج این نیروها موافق نیستم.

وی افزود: برنامه داریم این نیروها را به‌جایی که از ابتدا برای آن وارد سیستم شهرداری شدند، برگردانیم چراکه برخی از این افراد به‌عنوان نیروی کارگری وارد شدند اما پس از مقطعی به کارهای دفتری و پست کارمندی ارتقا یافتند،در حال حاضر بار سنگینی به میزان بیش از یک میلیارد تومان به‌عنوان حقوق این افراد، پرداخت می‌شود.

نایب‌رئیس شورای شهر تنکابن در پایان این نشست خبری ضمن قدردانی از خبرنگاران از آنان خواست در خصوص حقوق بر زمین‌مانده مردم از مسئولان توضیح بخواهند و یقین داشته باشند اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن به‌عنوان نمایندگان مردم از آنان حمایت خواهند کرد، چون آنان نیز نماینده مردم هستند و وظیفه شرعی و تکلیف قانونی دارند پیگیر مطالبات و صدای رسای شهروندان باشند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :