آخرین عناوین

شنبه 9 تير 1403-8:48 کد خبر:133006

با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران صورت گرفت:

افتتاح ساختمان اداره پزشکی قانونی شهرستان نکا

ساختمان اداره پزشکی قانونی شهرستان نکا، با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران افتتاح و به بهره برداری رسید.


به گزارش خزرتیترخبر، همزمان با سالروز ولادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و روز قوه قضاییه، با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران، ساختمان اداره پزشکی قانونی شهرستان نکا افتتاح و به بهره برداری رسید.

براساس این گزارش، عباس پوریانی در مراسم افتتاح اداره پزشکی قانونی نکا، خدمات رسانی به مردم را تکلیف و وظیفه دانست و افزود: این ساختمان اداری به برکت سفر رئیس وقت قوه قضاییه (آیت الله شهید رئیسی) طی مدت 9 ماه به شکل جهادی احداث شد.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه درصد قابل توجهی از پرونده های دادگستری به پزشکی قانونی ارجاع می شود، افزود: طی سال گذشته 117 هزار نظریه کارشناسی توسط اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران ارائه شد.

پوریانی، فعالیت در اداره پزشکی قانونی را حساس، مهم، ظریف و از لحاظ عاطفی بسیار سخت عنوان کرد و افزود: اقدامات تشخیصی اداره پزشکی قانونی برای احقاق حقوق مردم بسیار موثر و ارزشمند است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران نیز در این مراسم اظهار داشت: پزشکی قانونی یکی از ادارات تابعه قوه قضاییه است که نقش موثری در تحقق اهداف عالی دستگاه قضایی دارد، سازمان پزشکی قانونی خود را مقید به استفاده از علوم روز، تجهیزات و آزمایشات می داند و در کنار آن استفاده از نیروی کارشناس را هم مد نظر قرار داده است.

علی عباسی، یکی از موضوعات مهم سند تحول قضایی را چرخش های تحول آفرین و بررسی نیازهای مردم در حوزه های قضایی برشمرد و افزود: در سند تحول قضایی بهره برداری از تکنولوژی نوین، استفاده از اساتید دانشگاه، هوشمندسازی، تکریم ارباب رجوع و توجه به آموزش و پژوهش مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نکا یکی از شهرهای فاقد ساختمان اداره پزشکی قانونی بوده و این اداره تاکنون در ساختمان استیجاری فعالیت داشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 15 اداره پزشکی قانونی در سطح استان در کنار ساختمان مجتمع تشخیصی آزمایشگاهی در ساری و اداره کمیسیون ها به مردم خدمات رسانی می کنند و‌‌ ان شاء الله در آینده بسیار نزدیک برای افتتاح ساختمان اداری پزشکی قانونی جویبار به عنوان تنها ساختمان باقیمانده استیجاری در استان نیز در راستای مصوبات اقدام خواهد شد.

عباسی با بیان اینکه طی سال های اخیر 39 هزار مترمربع به عرصه و 7400 مترمربع به اعیان ساختمان های اداری پزشکی قانونی استان افزوده شده است، اظهار کرد: در راستای مصوبات سفر رئیس وقت قوه قضاییه (آیت الله شهید رئیسی) در سال 1399 ساخت پروژه نکا در دستور کار قرار گرفت. زمین از سوی اداره مسکن و شهرسازی در سال 1399 تحویل گرفته شده و مقدمات کار فراهم شد.

وی ادامه داد: در راستای قانون مولدسازی، با فروش یک ساختمان قدیمی اداره پزشکی قانونی در بابل، عایدی ناشی از آن به پزشکی قانون بازگشت و از قبال آن، این ساختمان به مساحت 260 متر مربع در یک طبقه، در زمینی به مساحت 560 مترمربع احداث شد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تاکید کرد: با توجه به احداث ساختمان در طبقه همکف، دسترسی مصدومان به خدمات اداره پزشکی قانونی جهت معاینه توسط پزشک، تسهیل خواهد شد.

عباسی، اعتبار صرف شده برای این پروژه را بالغ بر چهار میلیارد و 700 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: ساختمان اداره پزشکی قانونی نکا به همت بسیج سازندگی و با پیگیری و حمایت دادستان عمومی و انقلاب نکا احداث و به بهره برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه، نمونه بارز یک نهضت خدمات رسانی است چراکه از زمان تحویل زمین تا ساخت، کمتر از یک سال طول کشیده و طی 9 ماه تکمیل و افتتاح شده است.

به گزارش خزرتیترخبر، رئیس و دادستان حوزه قضایی نکا، فرماندار شهرستان و مسئولین نظامی و انتظامی در این مراسم حضور داشتند./دادگستری مازندارن

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :