آخرین عناوین

چهارشنبه 30 خرداد 1403-9:11 کد خبر:132918

مديرکل فرودگاه‌هاي استان مازندران خبر داد:

فرودگاه‌هاي استان مازندران رتبه اول هوانوردي عمومي

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران گفت: با توجه به زیبایی‌های خدادادی و جاذبه‌های گردشگری در استان ، شاهد افزایش و توسعه هوانوردی عمومی در فرودگاه‌های استان خواهیم بود.


به گزارش خزرتیترخبر، اکبر حسنی با بيان اينکه شاهد افزايش متقاضي و سرمايه‌گذاري در حوزه هوانوردي عمومي در فرودگاه‌هاي استان هستيم، اظهار داشت: سفر سالانه بيش از40 ميليون گردشگر به اين استان ظرفيت‌هاي سرمايه‌ گذاري و توسعه پايدار را در فرودگاه‌هاي استان مازندران تقويت مي‌کند.

براساس این گزارش، مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران افزود: با توجه به زیبایی‌های خدادادی و جاذبه‌های گردشگری در استان مازندران، این استان در جذب گردشگران قدمت طولانی دارد و با هرگونه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در فرودگاه‌های ساری، نوشهر و رامسر در استان مازندران، شاهد افزایش و توسعه هوانوردی عمومی در فرودگاه‌های یاد شده خواهیم بود.

اکبر حسنی تصریح شد: با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی این استان در حوزه صادرات مرکبات، گل‌های زینتی و ... فرودگاه‌های استان آمادگی جذب سرمایه‌گذار و راه اندازی پروازهای کارگو را دارد.

وی، ساخت مجتمع‌های تجاری و واحدهای تجاری و توسعه آموزشگاه خلبانی را از مهمترین اولویت‌های فرودگاه رامسر برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این فرودگاه اعلام کرد و افزود: برخی زیرساخت‌های این سرمایه‌گذاری‌ها در فرودگاه رامسر و نوشهر به روش BOT آماده سرمایه‌گذاری است.

حسنی با بیان اینکه بیش از ۱۳ پروژه سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌های مازندران تعریف شده است، گفت: در حال حاضر فعالیت‌های هوانوردی در فرودگاه رامسر فعال است و دوره‌های آموزش پروازی در این فرودگاه به طور متوسط ماهانه به بیش از 2 هزار پرواز آموزش خلبانی و گردشگری هوانوردی، افزایش یافته است.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت ممتاز فرودگاه رامسر برای توسعه پروازهای تفریحی و آموزشی، فضای رقابتی برای حضور سرمایه‌گذاران از طریق فراخوان برای واگذاری برای سال 1403 در هفته‌های گذشته انجام شده و سرمایه‌گذار مربوطه با حضور کارشناسان اداره‌ کل بازرگانی ستاد و اداره ‌کل فرودگاه‌های مازندران، انتخاب شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران تاکید کرد: با توجه به‌ بالا بودن ارزش زمین در شهرهای استان و نیز موقعیت استثنایی فرودگاه رامسر در محدوده شهری، سبب شده زمینه سرمایه‌گذاری برای ساخت مجتمع‌های تجاری به نفع شرکت فرودگاه‌ها در این فرودگاه تقویت شود.

وی با اشاره به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه نوشهر، گفت: ساخت آشیانه هواپیماهای سبک و فوق سبک، آموزش‌های خلبانی، پایانه صادرات گل و گیاه و مجموعه های پذیرایی و تفریحی از مهم‌ترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه نوشهر است.

به گزارش خزرتیترخبر، حسنی با بیان اینکه هم اکنون پروازهای آموزش خلبانی و تفریحی در فرودگاه‌های رامسر و نوشهر در جریان است، تصریح کرد: قرار گرفتن در حاشیه دریای خزر و برخورداری از ورود و خروج گردشگران و مسافران و کالا و موقعیت استان مازندران در کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال - جنوب و وجود منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد موقعیت ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در بخش کارگو فرودگاه‌های استان مازندران به وجود آورده است./فرودگاه های مازندران

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :