آخرین عناوین

شنبه 26 خرداد 1403-22:23 کد خبر:132896

رئیس کل دادگستری به دادستان‌ها دستور داد:

شهرداری‌ها مکلف به جمع‌آوری سگ‌های ولگرد شدند

رئیس‌کل دادگستری مازندران به دادستان‌ها دستور داد با مکلف کردن شهرداری‌ها نسبت جمع‌آوری سگ‌های ولگرد اقدام شود.


به گزارش خزرتیترخبر، عباس پوریانی عصر امروز در اولین نشست فصلی دادستان‌های شهرستان و روسای دادگاه‌های عمومی بخش استان مازندران با اشاره به نقش مهم و موثر دادستان ها در حل مشکلات حوزه های قضایی، اظهار داشت: طبق قانون، اختیارات متعددی به دادستان های شهرستان و روسای حوزه های قضایی بخش محول شده و در قبال آن وظایف و تکالیف بسیار مهمی نیز بر عهده آنها گذاشته شده است.

براساس این گزارش، رئیس کل دادگستری مازندران با تاکید بر این مطلب که دادستان ها و روسای حوزه های قضایی بخش، امین دستگاه قضایی و مردم هستند، ادامه داد: مردم، دستگاه قضایی را پناهگاه خود می دانند و برای احقاق حقوق خود به دادگستری مراجعه می کنند که این مهم مسئولیت ما را سنگین تر خواهد کرد.

پوریانی همچنین حفظ شان و احترام مردم و شنیدن سخنان مراجعان با رعایت حسن خلق را مورد توجه قرار داد و گفت: پرونده های قضایی مردم باید با دقت و سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین بر لزوم اجرای بهنگام احکام صادره تاکید کرد و افزود: دادستان ها و روسای حوزه های قضایی بخش باید با برنامه ریزی دقیق نسبت به نظارت بر اجرای این مهم اهتمام ویژه داشته باشند.

پوریانی در ادامه نقش دادستان ها را در بحث پیشگیری از وقوع جرم بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: تصرف اراضی ملی، قطع غیرقانونی درختان، قاچاق چوب و تغییر کاربری غیرمجاز از جمله موارد بسیار مهمی هستند که باید در حوزه پیشگیری از وقوع جرم مورد توجه جدی قرار گیرند.

پوریانی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز تاسف از حوادث ناگوار اخیر مرتبط با سگ های ولگرد در استان، به دادستان های مازندران دستور داد در راستای حفظ حقوق عامه، با مکلف کردن شهرداری ها، در اسرع وقت نسبت به حل و فصل مشکل و جمع آوری سگ های ولگرد اقدام شود.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: متاسفانه افزایش تعداد سگ های ولگرد در سطح شهرهای استان مازندران موجب وحشت و ناامنی مردم شده که می طلبد با تعیین ساز و کار مشخص، اقدام جدی و قانونی از سوی شهرداری ها در این خصوص لحاظ شود.

پوریانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، افزود: قوانین و مقررات موجود باید به شکل دقیق توسط نمایندگان نامزدهای محترم مد نظر قرار گیرد و روسا و دادستان های حوزه های قضایی نیز باید نسبت به این موضوع نگاه پیشگیرانه داشته باشند.

 پوریانی موضوع زباله و همچنین قاچاق چوب را از جمله موارد مبتلابه استان عنوان کرد و گفت: باید با اتخاذ تدابیر ویژه، نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفین اقدام شود.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین هفته قوه قضاییه را فرصتی مناسب برای تبیین عملکرد دستگاه قضایی دانست و گفت: مردم باید در این هفته با عملکرد و اقدامات دادگستری استان آشنا شوند و این اقدامات باید از طریق رسانه ملی و خبرگزاری ها به مردم اطلاع رسانی شود.

وی  با بیان اینکه دادستان ها در خط مقدم جبهه عدالت و امنیت قرار دارند، تاکید کرد: باید از اعتماد مردم به دستگاه قضایی به بهترین شکل ممکن صیانت شود.

به گزارش خزرتیترخبر، گفتنی است دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران، معاونین دادگستری استان، دادستان نظامی مازندران، دادستان های شهرستان های استان و روسای حوزه های قضایی بخش نیز در ادامه نظرات خود را در خصوص موارد مطروحه در جلسه بیان کردند./دادگستری مازندران

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :