آخرین عناوین

يکشنبه 31 ارديبهشت 1402-13:53 کد خبر:119394

انتقاد مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران:

عزیزانی که مسئولیتی ندارند،‌ اظهارنظر نکنند/ کاغذ تولید نشود، اما هندوانه کشت شود؟

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران گفت: نمی‌توان به این بهانه آب تولید یک کالای استراتژیک را که کشور به آن نیاز دارد،‌ گرفت و در مقابل به کشت هندوانه و خربزه بپردازیم.


به گزارش خزرتیترخبر، امید نیک‌نژاد ‌ با اشاره به اظهارات مشاور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر به ‌صلاح نبودن تولید داخلی کاغذ گفت: این تفکر را من سال‌های گذشته در بدنه اجرایی کشور توسط برخی از مسئولان مشاهده کرده‌ام،‌ که نگاه به خارج  و واردات داشتند، این تفکر در حوزه بنزین نیز رخ داد،‌ در کشوری که نفت دارد،‌ مطرح کردند که پالایشگاه‌های بنزین به ‌نفع کشور نیست.

براساس این گزارش، مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران ادامه داد: جالب اینجاست که از بدنه یک وزارتخانه اظهارنظری می‌شود که مغایر با سیاست و برنامه‌های دولت است، یکی از بحث‌ها و سیاست‌های دولت سیزدهم خودکفایی در تولید کاغذ است،‌ برخی از عزیزانی که مسئولیتی در حوزه خاص ندارند،‌ نباید اظهارنظر کنند، اگر بخواهیم کالای استراتژیکی را که نیاز کشور است،‌ بدون نگاه به تولید وابسته بیگانگان کنیم،‌ روزی می‌رسد که برای چاپ کتاب‌های درسی هم اگر کاغذ خارجی نرسد، لنگ می‌مانیم.

وی افزود: عزیزان به‌ جای اظهارنظر غیرکارشناسی آبیاری قطره‌ای را که می‌تواند کشاورزی را نجات دهد، دنبال کنند یا به ‌جای آنکه کشاورزان را به کاشت هندوانه تشویق کنند و از صادرات آن که در حکم صادرات آب است،‌ گزارش دهند،‌ به حفظ آب اهتمام بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران تصریح کرد: من قبول دارم که کشور ما به‌ لحاظ منابع آبی باید حداکثر اهتمام را به حفظ آب داشته باشد،‌ ولی نمی‌توان به این بهانه جلوی تولید یک کالای استراتژیک را که کشور به آن نیاز دارد،‌ گرفت و در مقابل به کشت هندوانه و خربزه بپردازیم.

نیک‌نژاد با اشاره به مصرف چوب برای تولید کاغذ نیز گفت:‌ در اظهارنظر این مسئول به مصرف چوب نیز اشاره شده بود، سازمان جنگل‌ها که از نهادهای زیرمجموعه همین وزارت جهاد کشاورزی است چند سال است که با کارخانه مازندران بر سر چوب جدل دارد،‌ حتی اجازه برداشت چوب‌های شکسته و به ‌زمین‌افتاده را که موجب فساد جنگل می‌شود و قاچاقچیان آن‌ها را با خود می‌برند،‌ به ما نمی‌دهد‌، تا در تولید کاغذ استفاده کنیم.

وی گفت: من این اظهارنظر را نظر وزارت کشاورزی نمی‌دانم، طبیعتاً نظر دولت هم نمی‌دانم، خواهش می‌کنم با این گونه اظهارنظرها فضا را برای تولیدکننده داخلی تنگ نکنند، به‌ حد کافی ما از عدم حمایت این‌گونه دستگاه‌ها رنج می‌بریم، این‌گونه اظهارنظرها ما را با چالش مواجه می‌کند.

نیک نژاد اظهار کرد: ما به بحث‌های زیست‌محیطی کاملاً قائل هستیم، ولی کاغذ کالای استراتژیک مورد نیاز کشور است، باید برای آن بهایی پرداخته شود، ما نمی‌توانیم صفر تا صد را در این حوزه نیازمند بیگانه باشیم، باید حداقل‌هایی را برای خود در نظر بگیریم./تسنیم

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :