آخرین عناوین

شنبه 22 مرداد 1401-8:59 کد خبر:107650

بعد از چند هفته مازندران روز بدون فوتی را گذراند:

روزی سفید در تب و تاب کرونایی در مازندران

بعد از چند هفته خیز مجدد کرونا و افزایش فوتی های کرونا ، شبانه ‌روز گذشته هیچ موردی از فوتی براثر کرونا در مازندران گزارش نشد.


به گزارش خزرتیترخبر، در تب و تاب روزهای کرونایی که شاهد روند ابتلا و بستری کرونایی بودیم مازندران روزی بدون فوتی کرونایی را پشت سر گذاشت.

طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۴ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

طی همین مدت تعداد ۷۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

هم اکنون ۳۰۲ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۶۸ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در حال حاضر ۵۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار جدید بستری و ۱۲ بیمار هم  ترخیص شدند.

همچنین ۱۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

طی شبانه‌ روز گذشته با بستری شدن تعداد ۱۱۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳۵۹ نفر رسید که از این تعداد ۸۲ بیمار بدحال هستند.

براساس این گزارش، در شبانه‌ روز گذشته هیج موردی از فوتی براثر کرونا در مازندران گزارش نشد.

آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه‌های مداوم و خستگی به عنوان رایج ‌ترین علائم زیرسویه‌های BA.5 ویروس کرونا بوده که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک به‌ویژه در محیط بسته و تکمیل دوره واکسیناسیون مورد تاکید است./فارس

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :