آخرین عناوین

يکشنبه 25 ارديبهشت 1401-12:47 کد خبر:100535

مدیرکل هواشناسی مازندران خبر داد:

افزایش محسوس دمای هوا در مازندران

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: با استقرار کم فشار سطح زمین و تقویت جریانات گرم شاهد هوای گرم و افزایش محسوس دمای هوا در استان هستیم.


به گزارش خزرتیترخبر ، سیدمحمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به هشدار سطح زرد هواشناسی مازندران، اظهار کرد: با استقرار کم فشار سطح زمین و تقویت جریانات گرم از عصر یک ‌شنبه ۲۵ تا ظهر دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ‌ماه شاهد هوای گرم و افزایش محسوس دما در آسمان مازندران هستیم.

وی با بیان اینکه این سامانه کل استان را دربرمی‌گیرد، گفت: افزایش محسوس دما از مخاطرات این سامانه گرم محسوب می‌شود.

براساس این گزارش، مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: با توجه به فعالیت این سامانه توصیه بر پرهیز از روشن کردن آتش در مزارع، مراتع و جنگل‌ها و  تهویه هوا در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها است.

این مسئول ادامه داد: با شکل ‌گیری جربانات خنک شمالی و عبور موج در تراز میانی جو از عصر دوشنبه ۲۶ تا ظهر سه ‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه امسال شاهد وزش باد گاهی شدید(به‌ ویژه در مناطق ساحلی و جلگه‌ای)، کاهش دما و رگبار و رعدوبرق پراکنده در کل استان خواهیم بود.

رضوی با هشدار آسیب به سازه‌های کم‌ مقاوم و احتمال ریزش سنگ در جاده‌ها و محورهای کوهستانی استان، یادآور شد: توصیه بر مقاوم‏‌سازی سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها و پرهیز  صعود کوهنوردان به ارتفاعات است.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی دریای مازندران، گفت: دریای مازندران از عصر دوشنبه تا اواخر روز سه ‌شنبه به ‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :